Web Analytics
scris joi, 28.04.2022

Primarul Ion Georgescu le mulţumeşte celor care s-au implicat în campania umanitară „Venim în casa ta de Paşte”

În perioada sărbătorilor pascale, la Mioveni s-a desfășurat campania umanitară „Venim în casa ta de Paște”. 70 de familii din municipiu, aflate în evidenţa Direcției de Asistență Socială a Primăriei Mioveni, au primit pachete cu rechizite, alimente, dulciuri, jucării sau haine.
Campania a avut loc în perioada 4-21 aprilie și a fost organizată de Centrul Cultural, Primăria orașului Mioveni și Consiliul Local.

„Mulțumim tuturor celor care au ales să doneze și care, prin gestul lor simplu, au adus o bucurie imensă în sufletele unor oameni sărmani! De asemenea, le mulțumim pentru implicare și unităților de învățământ – Liceul Teoretic «Iulia Zamfirescu», Liceul Tehnologic Construcții de Mașini Mioveni, Școala Gimnazială «Liviu Rebreanu», Școala Gimnazială «George Topîrceanu», GPP «Tic Pitic», GPN «Campionii», Clubul Copiilor Mioveni”, a transmis primarul Ion Georgescu.

Citește și Primarul Ion Georgescu le mulţumeşte celor peste 200 de voluntari care au strâns gunoaiele

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...