Web Analytics
scris joi, 25.06.2026

Prins la Domnești cu lemne fără acte. Cât a luat amendă

Miercuri, 24 iunie, polițiștii din Domnești au oprit în trafic un bărbat, în vârstă de 38 de ani, care transporta lemne cu o autoutilitară, pe DN 73C, pe raza comunei precizate.

Potrivit Biroului de presă al IPJ Argeș, din verificări a reieșit că omul nu deține documente de proveniență sau de însoțire a materialului lemnos.

Cu sprijinul unui specialist silvic s-a stabilit că în mijlocul de transport se găsea un volum 1,2 mc de material lemnos, de esență fag.

Ca urmare a abaterii constatate, cel în cauză a fost sancționat contrravențional, cu amendă în valoare de 1.000 de lei, conform Legii 171/2010 privind contravențiile silvice, iar materialul lemnos a fost confiscat și predat reprezentanților Ocolului Silvic Domnești.

Citește și: Video. Accident în Argeș, cu mașină în flăcări

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...