Web Analytics
scris joi, 04.04.2019

„Ora Pământului” a fost marcată şi la Mioveni

De la ora 20.30 s-au stins luminile sâmbătă, 30 martie, timp de o oră, în centrul civic al orașului Mioveni, iar în locul lor voluntarii au aprins sute de lumânări și au pregătit și un program artistic.
Corul “Cantabile” al Liceului „Iulia Zamfirescu” Mioveni, coordonat Ana Bucur, a deschis evenimentul cu un spectacol artistic, iar Alexia Niculae a încântat audiența cu vocea sa minunată.
A fost felul în care localnicii au marcat Ziua Pământului și Ora Pământului, o acțiune desfășurată în întreaga lume pentru a atrage atenția asupra importanței reducerii consumului de energie electrică.
M.S.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

RO-Alert post factum la Câmpulung

Furtuna cu grindină care s-a abătut asupra Câmpulungului luni după-amiază a fost prevăzută de norii negri ce se tot adunau și de durerile de oase...