Web Analytics
scris joi, 26.02.2015

Deputatul Simona Bucura-Oprescu a lansat un program de pregătire a femeilor din PSD Argeş pentru alegerile locale şi parlamentare din 2016

Vineri, 20 februarie, a avut loc la sediul PSD Argeş reuniunea Biroului Permanent Judeţean al Organizaţiei Femeilor Social-Democrate, condusă de deputatul Simona Bucura Oprescu. La eveniment au fost prezenţi şi senatorul Şerban Valeca, preşedinte interimar al PSD Argeş, şi primarul din Mioveni, Ion Georgescu, preşedinte executiv interimar al organizaţiei judeţene. Cu această ocazie au fost luate mai multe decizii importante privind activitatea viitoare a Organizaţiei de Femei. 
Astfel, s-a decis ca şedinţa Consiliului Judeţean al Organizaţiei Femeilor Social-Democrate Argeş să aibă loc pe 25 aprilie. O altă decizie importantă este aceea de constutire şi lansare a Clubului Femeilor Social-Democrate şi a programului „Mentorat pentru decizie”. Programul are în vedere pregătirea femeilor din PSD Argeş pentru alegerile locale şi parlamentare din anul 2016. În cadrul acestuia, Mariana Gîju, primar PSD din localitatea Cumpăna, judeţul Constanţa, va avea în martie o întâlnire cu femeile din PSD Argeş cărora le va împărtăşi din secretele privind succesul în alegeri.
Pe de altă parte, pe data de 7 martie, o delegaţie formată din 30 de membre ale Organizaţiei de Femei Social-Democrate Argeş va participa la Întâlnirea Naţională a Femeilor Social-Democrate.
D.G.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

RO-Alert post factum la Câmpulung

Furtuna cu grindină care s-a abătut asupra Câmpulungului luni după-amiază a fost prevăzută de norii negri ce se tot adunau și de durerile de oase...