Web Analytics
scris vineri, 28.10.2022

Consiliul Județean Argeș organizează Cupa liceelor – Viitori campioni

Consiliul Județean Argeș organizează Cupa liceelor – Viitori campioni! Turneul este finanțat de Consiliul Județean Argeș și va debuta oficial pe 4 noiembrie. Peste 100 de echipe (feminin și masculin) și peste 1000 de elevi participă la competițiile de baschet, handbal, volei și fotbal!

Citește și Noi hotărâri de Guvern pentru autostrada spre Sibiu și pentru drumul expres spre Craiova

Turneul este organizat în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Argeș, Primăria Municipiului Pitești, Primăria Municipiului Curtea de Argeș, Primăria Câmpulung, Primăria Orașului Mioveni, Primăria Orașului Topoloveni, Primaria Orasului Stefanesti-Argeș, Primăria Orașului Costești, Argeș, Direcția Județeană de Sport Argeș, Asociația Județeană Sportul pentru Toți, Asociația Județeană de Fotbal Argeș, Asociația Județeană de Handbal Argeș, Asociația Județeană de Baschet Argeș, Asociația Județeană de Volei Argeș.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...