În Joia Mare, zeci de copii din Câmpulung au luat parte la cea de-a patra ediţie a concursului de încondeiat ouă, organizat de OT-PRM Câmpulung în Piaţa Primăriei. Unul dintre organizatori, Ludovic Călcâi, în calitate de preşedinte al PRM Câmpulung, ne-a declarat că „evenimentul nu este unul politic, ci este o sărbătoare a tradiţiilor locale. Un eveniment care să le dea copiilor posibilitatea de a-şi exprima liber imaginaţia, fiind recompensaţi cu premii”. Ioana Ştefan




0 Comentarii