În cadrul proiectului „Sănătatea noastră – echilibru şi adaptare” s-a desfășurat la data de 28 noiembrie, în sala de conferințe a Bibliotecii Județene „Dinicu Golescu” Argeș, ultima acțiune din acest an, sub denumirea „Boala –consecința propriilor greșeli”. La eveniment au participat elevi ai Colegiului Național „ Zinca Golescu”, clasa a-IX-a din Pitești, însoțiți de doamna profesor Zgreabăn Eugenia. Conferința a fost susținută de către domnișoarele psiholog Cristina Pîrvu și Mihaela Colcea, alături de Mihaela Mihăilă – psiholog autonom. Acestea au încercat să vină în întâmpinarea tinerilor cu un set de comportamente protectoare a stării de sănătate, accentuând faptul că emoțiile și gândurile negative, amplifică și pot delanșa sau agrava boala într-un mod iremediabil. Adoptarea unei atitudini pozitive și găsirea unui echilibru permanent reprezintă calea spre o viață sănătoasă. Oana Turcu
Filmele „Prietenul tăcut” și „Mă mut la mama”, în weekend, la Pitești
Sâmbătă, 13 iunie, la ora 18.00, la Cinematograful de artă „Mircea Diaconu” din Pitești va fi...



0 Comentarii