
Începutul lunii iunie 2026 i-a găsit pe membrii Ansamblului ”Ciobănașul – Corbii de Piatră” în Catalunia și în zona Valenciei, aceștia performând în fața românilor din Spania la Barcelona și Lliria, acolo unde s-au întâlnit chiar cu consăteni precum George Sântion, plecat din țară în urmă cu mai mult de două decenii. Căldura și emoțiile gazdelor au fost pregnante în Lliria, acolo unde românii alcătuiesc a doua cea mai mare comunitate străină din oraș.
C.I.B.
Citește și Concerte umanitare pentru Rebeca, la Filarmonica Pitești
Citește și La 20 de ani de la înfiinţarea bisericuţei din lemn de la CNCD, se construieşte un nou lăcaş de cult



0 Comentarii