Web Analytics
scris joi, 25.06.2026

Clinica „Dr. Teo”, cu Tricolorul la loc de cinste în Pitești! Vineri, ceremonial la Drapelul Național

Vineri, 26 iunie, este sărbătorită Ziua Drapelului Național al României, simbol sacru al istoriei și identității poporului român. În acest context, la Pitești cineva a avut o inițiativă… impresionantă pentru trecători.

Astfel, joi, 25 iunie, pe latura dinspre stradă a Clinicii de medicină dentară „Dr. Teo” a fost arborat un Tricolor de mari dimensiuni, inițiativa aparținând cui altcuiva decât doctorului Teofil Anghelin (managerul Dr. Teo). Un alt Tricolor este arborat pe latura centrală a clădirii.

Nu este prima dată în acest an când laClinica „Dr. Teo”, pe fațadă, este arborat Drapelul Național. O inițiativă similară a avut loc și pe 24 ianuarie, de Ziua Unirii Principatelor Române, și va mai fi – mai mult ca sigur – la 1 Decembrie, de Ziua Națională.

Vineri, ceremonial

De notat și că vineri, 26 decembrie, Instituția Prefectului – Județul Argeș ne invită la manifestările organizate cu prilejul Zilei Drapelului Național al României. Oficierea slujbei de sfințire a Drapelului Național va avea loc la ora 9.15, la Biserica „Sfântul Gheorghe” din municipiul Pitești. Iar ceremonia militară de înălțare a Drapelului Național al României se va desfășura în Piața „Muntenia”, la ora 10.00.

Citește și: Mihai Claudiu Covaliu, Doctor Honoris Causa al Universității Politehnica București – Centrul Universitar Pitești. Mesajul primarului Gentea

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...