Web Analytics
scris marți, 20.06.2023

Alexandru Pelici a semnat cu FC Argeș! Bun venit la Pitești, domnule antrenor!

O nouă veste privind FC Argeș! Antrenorul Alexandru Pelici, fost tehnician la CS Mioveni și la naționala de fotbal sub 19 ani, este noul antrenor al echipei FC Argeș.

Citește și: Andreias Calcan a reziliat contractul cu FC Argeș

În vârstă de 49 de ani, Pelici e considerat tehnicianul serios și capabil care are la activ mai multe promovări şi salvări de la retrogradare, inclusiv a echipei CS Mioveni.

Cu puține minute în urmă, Pelici, aflat în concediu de odihnă, a confirmat pemtru argeșulonline.ro că a preluat banca tehnică a echipei alb-violete. Se pare că el va veni la FC Argeş însoţit de unul dintre jucătorii pe care i-a ajutat mult în carieră: atacantul Bogdan Rusu.

Clubul din Trivale n-a anunțat încă, oficial, această mutare.

Bun venit la Pitești, domnule Pelici!

Update. Rusu nu vine la FC Argeș

Discuţiile cu Bogdan Rusu s-au încheiat; atacantul nu vine la Piteşti. Din câte se pare, are oferte mai generoase de la echipe din Liga I.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...