Web Analytics
scris marți, 20.06.2023

Andreias Calcan a reziliat contractul cu FC Argeș

Andreias Calcan a plecat de la FC Argeș, după ce clubul piteștean a picat în Liga 2.  Născut la Slatina, Calcan a decis să nu mai continue la FC Argeș în urma barajului cu Dinamo. Echipa din Pitești a anunțat că părțile au căzut la acord să reziliere contractul:  ”Clubul nostru și fotbalistul Andreias Calcan au ajuns la un acord pentru încetarea raporturilor contractuale pe cale amiabilă. Mult succes în carieră!”

Citește și: Protest la Curtea de Apel Pitești! Se amână toate cauzele, cu excepția urgențelor! Miza: pensiile de serviciu

După retrogradarea Argeșului, Calcan a ajuns la a treia astfel de contraperformanță a carierei lui, după cele cu Universitatea Cluj, în 2015, și Politehnica Iași, în 2021. De-a lungul timpului, Calcan a mai evoluat pentru CSM Râmnicu Vâlcea, Willem II, FC Dordrecht, Omniworld (toate trei din Olanda), Viitorul Constanța, Ujpest și Mezokovesd (ambele din Ungaria).

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...