Web Analytics
scris joi, 07.12.2023

Amenzi în Trivale la platformele de gunoi. Poliția Locală avertizează

Folosirea platformelor de gunoi în mod necorespunzător este sancționată de către Poliția Locală Pitești – ne comunică Primăria.

Și, pentru exemplificare, ne precizează că, în perioada 4-7 decembrie, polițiștii locali de la Biroul Ordine Publică au depistat și au sancționat în cartierul Trivale mai multe persoane care au utilizat neadecvat platformele respective.

Citește și: Primarul Ion Georgescu rămâne în arest

În acest sens, au fost aplicate 11 sancțiuni contravenționale, amenzile în acest sens fiind între 1.000 și 2.000 de lei pentru persoanele fizice și de la 1.500 la 2.500 de lei pentru persoanele juridice.

În acest context, autoritățile locale din Pitești „fac apel către cetățeni să folosească în mod corespunzător platformele de gunoi, respectând procedura corectă de utilizare a acestora și de selectare a deșeurilor” – se mai arată în comunicatul Primăriei.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...