Web Analytics
scris joi, 02.02.2023

Ioan Scarlat: „Constantin Stroe merită un bulevard şi un bust”

Campania „O stradă şi un bust în Piteşti pentru Constantin Stroe”

Jurnalul de Argeș a demarat încă din luna octombrie 2021 campania „O stradă și un bust pentru Constantin Stroe în Pitești”, pentru recunoașterea meritelor celui care a fost președinte al DACIA și al ACAROM – Asociația Constructorilor de Automobile din România.
În această ediție l-am invitat să își spună părerea pe domnul Ioan Scarlat, fostul director al Camerei de Conturi Argeș.

„Verificam automobilele. Am fost în Consiliul de Administrație la Automobile Dacia. A fost un om deosebit, un profesionist, un om care a ținut cu uzina, un om care a ținut cu județul, iar județul, la ora actuală, este încă printre primele trei din țară din punct de vedere al potențialului economic, datorită uzinei”.
Ioan Scarlat ne-a mai spus că „merită un bulevard și un bust” și că locul ales ar putea să fie nu în periferia orașului, ci într-o zonă centrală, cum este strada Târgul din Vale, de exemplu.

Citește și Dr. Daniel Muşat: „Constantin Stroe a fost o personalitate a zonei, cu un extraordinar impact asupra dezvoltării economice a Argeşului”

Citește și Dumitru Tomescu, ex-director Dacia, despre Constantin Stroe: „Între noi se crease o legătură ca de fraţi”

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...