Voleibalistele de la SCM Piteşti nu au avut nicio şansă în confruntarea cu campioana României

de | 16.02.2017 11:22 | Sport

13 volei PitestiVoleibalistele de la SCM Piteşti nu au avut nicio şansă în confruntarea de sâmbăta trecută de pe propriul teren cu CS Volei Alba Blaj, campioana en-titre a României. Echipa noastră a fost învinsă cu 3-0 la seturi de ardelence care nu au avut niciun fel de emoţii. Oaspeţii au început foarte bine partida şi au câştigat primul set cu 25-12. Şi în setul secund, campioana României a menţinut acelaşi ritm ridicat şi s-a impus cu 25-11. Ultimul set al partidei a fost adjudecat de oaspeţi cu 25-12.
Diferenţa de valoare dintre Blaj şi Piteşti este una evidentă iar această înfrângere a argeşencelor era una scontată de oficialii grupării din Trivale. În urma acestei victorii, CS Alba Blaj a acumulat 48 de puncte şi rămâne liderul indiscutabil al campionatului în timp ce SCM Piteşti se menţine pe locul 10 cu 14 puncte.