Web Analytics
scris joi, 08.01.2026

Trei tineri talentaţi au format o nouă trupă la Filarmonica Piteşti

Filarmonica Pitești continuă să pună în valoare tinerii muzicieni ai municipiului. Din acest an, Sofia Butaru (la vioară), Gruia Ioan Soare (pian) și Ștefan Sandu (violoncel) au format Trio Con Brio. Primul lor recital va avea loc pe 13 februarie, iar pe tot parcursul anului 2026 vă vor încânta cu interpretările lor remarcabile. „Vă așteptăm să descoperiți talentul și energia muzicii live!”, transmite Filarmonica Pitești.
M.S.

Citește și Două baghete, o singură muzică

Citește și Alpinistul român Adrian Ahriţculesei a urcat pe cel mai înalt vârf din Antarctica

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...