Web Analytics
scris vineri, 22.08.2014

Traficul pe DN73, afectat pe mari porțiuni începând din 25 august

Preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Florin Tecău, a declarat că la începutul săptămânii viitoare vor începe lucrările propriu-zise pentru reabilitarea drumului DN 73 Piteşti – Câmpulung, lucrări care vor îngreuna traficul dintre cele două municipii argeşene. „M-am întâlnit cu reprezentanţii firmei Straco şi i-am rugat să vină în faţa presei pentru a transmite cetăţenilor care vor fi restricţiile în perioada următoare, întrucât, începând de luni, mari porţiuni din drumul DN73 se vor închide pe un câte un sens de circulaţie. Au pregătit panouri care vor fi amplasate la intrarea pe acest drum şi în care vor fi anunţate zonele unde se afectuează lucrări, după modelul: se lucrează la kilometrul cutare. Oricum, în acest moment se lucrează deja la podeţe”, a precizat preşedintele CJ Argeş, Florin Tecău.
I.B. 

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...