Preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Florin Tecău, a declarat că la începutul săptămânii viitoare vor începe lucrările propriu-zise pentru reabilitarea drumului DN 73 Piteşti – Câmpulung, lucrări care vor îngreuna traficul dintre cele două municipii argeşene. „M-am întâlnit cu reprezentanţii firmei Straco şi i-am rugat să vină în faţa presei pentru a transmite cetăţenilor care vor fi restricţiile în perioada următoare, întrucât, începând de luni, mari porţiuni din drumul DN73 se vor închide pe un câte un sens de circulaţie. Au pregătit panouri care vor fi amplasate la intrarea pe acest drum şi în care vor fi anunţate zonele unde se afectuează lucrări, după modelul: se lucrează la kilometrul cutare. Oricum, în acest moment se lucrează deja la podeţe”, a precizat preşedintele CJ Argeş, Florin Tecău.
I.B.




0 Comentarii