Web Analytics
scris joi, 24.11.2022

Spitalele au mai mult timp să depună cererile de finanțare a proiectelor din PNRR

Ministerul Sănătății a anunțat că prelungește până în decembrie termenul de depunere pentru proiectele din Planul Național de Redresare și Reziliență al României. Termenul a fost prelungit până la jumătatea lunii decembrie. Reprezentanții ministerului au anunțat că măsura a fost luată „pentru a veni în sprijinul unităților sanitare în vederea depunerii cererilor de finanțare a proiectelor din cadrul Componentei 12 – Sănătate, aferente Planului Național de Redresare și Reziliență al României”. Proiectele care pot fi depuse vizează infecțiile nosocomiale și unitățile de asistență medicală ambulatorie.

Citește și: DNA, din nou la Spitalul Câmpulung

Ministerul Sănătății a prelungit termenul de depunere, după cum urmează: Investiția specifică: I2.4. Echipamente și materiale destinate reducerii riscului de infecții nosocomiale – termen de depunere 16 decembrie 2022; Investiția specifică: I1.3. Unități de asistență medicală ambulatorie – termen de depunere 16 decembrie 2022”, scrie în comunicatul Ministerului Sănătății.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...