Primăria Mioveni și Centrul Cultural, prin directoarea Argentina Culcuș (foto) vă invită miercuri, 26 martie 2014, ora 18.00, în sala mare a Centrului Cultural Educativ, la spectacolul extraordinar „NU M-AM GÂNDIT LA DESPĂRȚIRE”, avându-l în centrul atenției pe solistul Constantin Nica. Alături de acesta vor mai urca pe scenă artiștii: Mihai Nistor, Ionuț Oanță, Gabriela Roșu, Marilena Botiș, Diana Nica, Gabriela Stanciu, Iulia Pupezescu, Marius Bălan, Claudia Zamfir, Cristina Neacșu și baletul Teatrului Al. Davila Pitești. Spectacolul este realizat de maestrul Dorin Oancea, scenografia Gabriel Bucătaru, orchestra Dan Dimitriu Band, iar coregrafia spectacolului este realizată de Mihaela Vinca, Ramona Titov, Mihai Dragnea și Cătălin Oancea. Intrarea este liberă. D.G.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii