Întinerirea Federaţiei Române de Fotbal continuă. Adrian Neaga în vârstă de 34 ani ar putea face parte din organigrama FRF. Rică s-a retras anul trecut, a preluat echipa AS Bascov, iar în prezent activează în eşalonul imediat superior, la Atletic Bradu. Acesta ar putea avea un job legat de sectorul juvenil, mai exact la unul dintre centrele zonale gândite de Răzvan Burleanu, noul șef al Federaţiei. Neaga ar fi al treilea fost stelist din echipa lui Burleanu, după Victoraş Iacob și George Ogăraru. Demn de reținut este faptul că Neaga nu vrea să părăsească postul de antrenor principal al celor de la Bradu, însă nu l-ar refuza nici pe noul șef al FRF. Așa se face că Neaga ar putea în continuare antrena pe Atletic Bradu și ar putea lucra și pentru FRF, la noul centru zonal. M.I.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii