Web Analytics
scris miercuri, 17.03.2021

Personalul medical din centrele de vaccinare va fi plătit de săptămâna viitoare

Ministrul Sănătății a anunțaț ca plata personalului medical din centrele de vaccinare va începe de săptămâna viitoare, asta după ce personalul a amenințat cu suspendarea activității de vaccinare.  Autoritățile au precizat ca a fost prezent un blocaj din cauză ca bugetul a fost adoptat cu întârziere.

„Sunt semnale primite de mine în ședințele cu reprezentanții centrelor de vaccinare din județe. Este o solicitare pe buna dreptate a personalului care se ocupă de vaccinare, pentru că se așteaptă destul de mult timp să fie făcute plățile”, a declarat Valeriu Gheorghiță, la Digi 24.

CITEȘTE ȘI Când sosesc primele doze de vaccin Johnson&Johnson în România

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Forța Dreptei Argeș de 23 de bani

Potrivit Autorității Electorale Permanente, anul trecut organizația argeșeană a partidului Forța Dreptei a strâns din cotizații 21.300 de lei. În...