Web Analytics
scris miercuri, 17.03.2021

Personalul medical din centrele de vaccinare va fi plătit de săptămâna viitoare

Ministrul Sănătății a anunțaț ca plata personalului medical din centrele de vaccinare va începe de săptămâna viitoare, asta după ce personalul a amenințat cu suspendarea activității de vaccinare.  Autoritățile au precizat ca a fost prezent un blocaj din cauză ca bugetul a fost adoptat cu întârziere.

„Sunt semnale primite de mine în ședințele cu reprezentanții centrelor de vaccinare din județe. Este o solicitare pe buna dreptate a personalului care se ocupă de vaccinare, pentru că se așteaptă destul de mult timp să fie făcute plățile”, a declarat Valeriu Gheorghiță, la Digi 24.

CITEȘTE ȘI Când sosesc primele doze de vaccin Johnson&Johnson în România

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...