Joi, 27 februarie, oraganizaţia PDL Piteşti a lansat o campanie de strângeri de semnături pentru construcţia autostrăzii Piteşti – Sibiu în perioada 2014-2020. Pentru acest lucru, pedeliştii au amenajat un cort în Piaţa Primăriei vizavi de intrarea din spate a teatrului Al. Davila unde îi aşteaptă nu doar pe piteşteni, ci pe toţi argeşenii. La evenimentul ce a marcat începerea strâgerii de semnături au participat, pe lângă preşedintele PDL Piteşti, Mihai Tudor şi preşedintele PDL Argeş, deputatul Cătălin Teodorescu, secretarul general al PDL Argeş, Dan Bica sau preşedinta Organizaţiei de Femei a PDL Argeş, Olimpia Doru. „Dacă în Consiliul Local nu am avut succes să facem o scrisoare către primul-ministru Ponta pentru că cei de la USL nu au vrut, am decis să strângem semnături de la piteşteni. Până acum am strâns semnături pe la uşi prin cartiere, azi este prima zi când am ieşit în stradă. Avem închiriat acest spaţiu până pe data de 17 martie, dar campania va dura până la sfârşitul lunii martie. Sperăm să strângem cât mai multe semnături pentru ca scrisoarea noastră către primul-ministru Ponta să aibă greutate”, a precizat consilierul local Mihai Tudor, preşedintele PDL Piteşti. La rândul său, preşedintele PDL Argeş, Cătălin Teodorescu a declarat: „Este o iniţiativă a PDL Piteşti pentru care nu putem decât să-i felicităm. Guvernul Ponta e surd şi consideră că autostrada Bucureşti – Alexandria este mai importantă decât Coridorul IV. Vom face o astfel de acţiune şi la Mioveni unde nu vom avea un cort, dar vom strânge semnături pe la uşile oamenilor”, a spus şi preşedintele PDL Argeş, deputatul Cătălin Teodorescu.
Ionuţ BURCEA
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii