În doar câteva zile s-au desfășurat nu mai puțin de cinci ședințe de consiliu la Câmpulung, un maraton deliberativ la care nu a fost prezentă și primărița, Elena Lasconi având unele probleme de sănătate. Și au fost și două întruniri într-o singură zi! Graba cu extraordinarele a fost motivată de necesitatea modificărilor aduse unor proiecte anterioare, vizând obiective de investiții, însă s-a strecurat pe o ordine de zi și stabilirea nivelului impozitelor și taxelor pe anul viitor. Acestea au fost majorate!
Nu la fel de mult precum cele valabile în 2022, dar s-a aplicat nivelul inflației de anul trecut, un 5,1% care sporește impunerea câmpulungenilor, fără a fi evidențiate proiectele susținute prin creșterea dărilor.
C.I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii