Universitatea din Pitești și-a demonstrat de-a lungul timpului interesul pentru stabilirea și păstrarea stabilirii parteneriatelor cu diverși agenți economici, în scopul promovării calităților profesionale ale studenților săi, urmărind implicarea activă către o mai bună inserție pe piața muncii a acestora.
În acest sens, luna trecută, Universitatea din Pitești a răspuns invitației venite din partea Johnson Controls, de a purta discuții pe tema perspectivelor de colaborare, cu beneficii directe la nivelul studenților. Temele abordate s-au centrat pe inițiative de parteneriat ce vizează optimizarea cercetării prin implicarea directă a masteranzilor și doctoranzilor Upit, precum și continuitatea acordurilor de parteneriat pentru stagiile de practică, adresate studenților Upit. Contactul între cele două instituții a presupus și o vizită în fabrica Johnson Controls Metal – Bradu, pentru o mai bună înțelegere a obiectului de activitate al acesteia și a găsirii de soluții optime în vederea stabilirii unor parteneriate solide, pe termen lung. F.S.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii