Sâmbătă, 25 august 2012, a avut loc cea de-a treia ediție a concursului de ciclism montan Dracula Bike, organizat de Serviciul de Salvamont Argeș, în parteneriat cu Consiliul Județean Argeș. Organizată în cadrul „Sărbătorilor Argeșului și Muscelului”- ediția a VI-a, competiția a reunit 59 de participanți, din Braşov, Sibiu, Predeal, București și Pitești, atât avansați cât și amatori. Traseul, cu plecare de la Arefu, pe drumul către cabana Cumpăna, din Valea Călugăriței, a avut o lungime de 19 km, cu o diferență de altitudine cumulată de 390 metri, drum forestier, de dificultate medie. Pentru implicare și, mai ales, pentru organizarea de excepție a acestui eveniment care a devenit unul de tradiție Jurnalul de Argeș îl declară pe Ion Sănduloiu, directorul Serviciului Salvamont Argeș, Omul Săptămânii!
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/24/3-Sorin-Stanciu-omul-1564-300x172.jpg)
Sorin Stanciu
Sâmbătă, 20 iulie, în cadrul adunării generale desfășurate în aula Universităţii Ecologice...
0 Comentarii