De miercuri şi până duminică, municipiul Câmpulung va găzdui cea de-a III-a ediţie a Festivalului Internaţional de Muzică Uşoară pentru Copii şi Tineret „Stars of song”. Organizată de către Primărie şi Casa de Cultură a Sindicatelor „C.D. Aricescu”, competiţia artistică va aduce pe scenă concurenţi din opt ţări, în cadrul secţiunilor de „Interpretare” şi „Creaţie”. În ultima zi a Festivalului, duminică, 31 mai, concurenţii vor fi prezenţi la Gala cântecului internaţional pentru copii, la Mioveni. C.I.B.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii