O persoană a fost găsită carbonizată în casă, în comuna Suseni. La venirea pompierilor, locuința ardea generalizat, pe o suprafață de aproximativ 150 de mp, iar incendiul s-a extins și la o anexă.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/12/06/IMG-20221206-WA0006.jpg)
Pompierii au găsit trei victime. Două dintre acestea au fost monitorizate de către echipajul SMURD de prim ajutor calificat. O femeie, în vârstă de aproximativ 58 de ani, a suferit un atac de panică, iar altă femeie, în vârstă de circa 78 de ani, a suferit arsuri la o mână și la față. Pentru a treia, un bărbat în vârstă de circa 83 de ani, din păcate nu s-a mai putut face nimic, fiind găsit carbonizat în locuință.
Citește și Șoferul unei ambulanțe, înjunghiat în casa unui pacient care sunase la 112
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/12/06/IMG-20221206-WA0003.jpg)
Au intervenit pompierii cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat și echipajul SMURD de Terapie Intensivă Mobilă de la Detașamentul Pitești.
0 Comentarii