Web Analytics
scris miercuri, 08.05.2024

Florin Frătică a reînviat un obicei uitat la Căteasca: concurs de spart ouă, cu premii… vii

De sărbătorile pascale, Florin Frătică, candidatul AUR la Primăria Căteasca, a reînviat obiceiuri uitate! A doua zi de Paște, pe 6 mai, în satul Recea a fost organizat un concurs de spart ouă.
Evenimentul s-a desfășurat după toate regulile unei competiții sportive, cu arbitri și observatori. Câștigătoarea, Ilie Andreea, a plecat acasă cu un miel. Oprea Marin, clasat pe locul al doilea, a primit un cocoș de rasă, iar Sima Niculina, situată pe locul al treilea, a câștigat un iepuraș superb.
Toată lumea s-a simțit bine. Felicitări pentru inițiativă!

Citește și Aproape 3.000 de oameni la târgul de Florii organizat de Florin Frătică la Căteasca

Citește și Un interviu elegant cu Florin Frătică: „În politică, singurul lucru imoral e să pierzi”

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...