FC Argeş 1953 a câştigat pe terenul liderului Ligii a IV-a

de | 14.10.2015 20:24 | Sport

FC Argeş 1953 a câştigat categoric meciul din deplasare jucat week-end-ul trecut la Mioveni, în cadrul etapei a VII-a în faţa formaţiei CS Mioveni 2 cu scorul de 3-1. CS Mioveni a reuşit să deschidă scorul în minutul 3 al partidei graţie golului marcat de Alexandru Şchiopu. În următoarele minute Călin ratează o ocazie imensă pentru alb-violeţi, după ce a rămas singur cu portarul trage pe lângă poartă. Acelaşi Călin reuşeşte să egaleze în minutul 34. În repriză secundă Pătrănoiu ratează o mare ocazie printr-o lovitură foarte aproape de poartă, iar mai târziu Tameş aduce avantajul cu un gol executat perfect din afara careului. Ultimul gol marcat din penalty a purtat semnătura lui Pătrănoiu în minutul 81. Spiritele s-au încins la finalul meciului, după ce reprezentanţii echipei CS Mioveni au avut nemulţumiri faţă de arbitrajul lui Iulian Călin, arbitraj care însă a fost apreciat de majoritatea oamenilor de sport ca fiind unul extrem de bun.