Joia trecută, Centrul Cultural Pitești a organizat o expoziție de pictură, realizată de artistul plastic Florian David, angajat al Primăriei Pitești. Vernisajul a avut loc în Complexul Expozițional Casa Cărții (parter) și a atras o mare afluență de public. Un foarte talentat și pasionat pictor, Florian David are numeroase lucrări care se regăsesc în colecții particulare din Franța și din alte țări din vestul Europei. D.G.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii