Dacă preşedintele PMP Argeş, Daniel Dragomir, s-a declarat dispus să susţină un candidat al dreptei unite pentru a putea crea o opoziţie puternică PSD-ului, preşedintele PDL Argeş, Cătălin Teodorescu, este mult mai vehement atunci când vine vorba despre alegerile locale: „Nu se pune problema să susţinem candidatul altora de dreapta sau să le cerem să ne susţină candidatul nostru”, a precizat Teodorescu în cadrul conferinţei de presă a partidului. Totodată, sâmbăta trecută, pedeliştii argeşeni au avut o zi încărcată în evenimente. Dimineaţa, de la ora 10, a fost organizată o acţiune de protest împotriva Guvernului la care au participat aproximativ 200 de persoane în frunte cu preşedintele PDL Argeş, deputatul Cătălin Teodorescu, secretarul general Dan Bica, prim-vicepreşedintele Gheorghe Alecsei şi Adrian Moisescu, candidatul PDL Argeş la alegerile europarlamentare. Manifestanţii s-au deplasat în marş dinspre Primăria Piteşti către Prefectură, unde, delegaţia condusă de preşedintele Teodorescu, a înmânat subprefectului Ion Burnei documentul intitulat „Cartea minciunilor USL – 22 de luni de guvernare USL, 22 de luni de jaf, incompetenţă şi imunitate”. Tot sâmbătă, dar de la ora 11, la Universitatea Constantin Brâncoveanu s-a desfăşurat Consiliul de Coordonare Judeţean al Organizaţiei de Femei a PDL Argeş, în urma căruia Olimpia Doru a fost reconfirmată în funcţia de preşedinte a OF Argeş.
Ionuţ BURCEA
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii