Conform unor surse din rândul social-democraților argeșeni, Mihai Oprescu ar urma să renunţe la funcţia de prefect pentru o funcţie de secretar de stat în cadrul Ministerului Muncii, urmând a conduce o nouă autoritate, în speță Agenţia Naţională pentru Inspecţia Muncii şi Securitate Socială. Am luat legătura și cu prefectul Mihai Oprescu pentru a afla mai multe legat de acest zvon. ”Nu este nimic adevărat. Sunt numai zvonuri”, ne-a declarat acesta. Nu se știe niciodată, spunem noi, parafrazându-l pe Bernard Shaw.
Denis Grigorescu
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii