CS Mioveni: Medalii de argint pentru sportivii secției de judo

de | 21.04.2022 17:35 | Actualitate, Sport

Trei medalii au obținut judocanii de la CS Mioveni la cel mai recent concurs la care au fost prezenți. Astfel, zilele trecute, sportivii secției de judo ai CS Mioveni au participat la o nouă competiție internațională. Este vorba despre Turneul internațional de judo de la Kikinda – Serbia. Aici au fost prezenți 7 sportivii de la CS Mioveni care sunt antrenați de Verginel Popescu.

Tinerii judoca ai clubului galben-verde au obținut 3 medalii de argint. Astfel, Victor Sandu s-a clasat al doilea la U18 la categoria 81 kg și a luat medalia de argint, Tudor Rizea la categoria 46 kg la U15 a ieșit și el al doilea în concurs primind argintul, iar Luciana Voicu la categoria 48 kg la U15 a fost și ea medaliată cu argint.

Alți doi sportivi de la CS Mioveni au obținut la finalul concursului locul 5: Adrian Trandafir și Antonia Mitran la categoria 46 kg masculin, respectiv, categoria 44 kg feminin.