trecută, în Bazinul Olimpic din Piteşti au avut loc întrecerile Cupei Moş Crăciun la înot, pentru copiii născuţi între anii 1996 şi 2008, dar şi mai mici. La evenimentul organizat de Primăria Piteşti, Clubul Sportiv Municipal Piteşti, Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Argeş şi Serviciul Public de Exploatare a Patrimoniului Piteşti au participat 26 de sportivi ai CS Dacia Mioveni 2012, antrenaţi de Viorel Ciobanu. Începând de la primele ore ale dimineţii s-a concurat pe distanţe de 50 de metri, procedeele de înot fiind liber, spate, bras, fluture, picioare craul şi picioare spate, aplicate diferenţiat, în funcţie de vârsta participanţilor. M.I.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii