Web Analytics
scris marți, 17.05.2022

Compania Națională Aeroporturi București anunță: Traficul a depășit 3 milioane de pasageri

Compania Naţională Aeroporturi Bucureşti anunţă că, urmare a redresării valorilor de trafic aerian pe aeroporturile pe care le gestionează, traficul pe primele 4 luni ale anului a depăşit 3 milioane de pasageri. Compania mai spune că evoluţia pozitivă a traficului condus la rezultate pozitive, peste valorile bugetate, astfel că rezultatele financiare înregistrate de CNAB la 4 luni arată o cifră de afaceri de 50,2 milioane euro faţă de 33,12 milioane euro bugetat şi un profit brut de 15,81 milioane euro faţă de 7,76 milioane euro bugetat, se arată într-un comunicat.

Citește și: Amenzi aplicate de polițiștii de la Protecția Animalelor la Domnești

”În primele patru luni, traficul aerian a înregistrat valori peste aşteptări, reducându-se din decalajul faţă de 2019, cel mai bun an din istoria traficului aerian, şi atingând aproximativ 80% faţă de nivelul din 2019”, a declarat George Dorobanţu, directorul general al CNAB.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...