Poliţiştii Formaţiunii Rutier din cadrul Poliției Oraşului Mioveni au continuat activităţile în dosarul penal al bărbatului care a ucis două persoane în accidentul de la Mioveni. Acesta este cercetat pentru săvârşirea infracţiunilor de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă, fapte prevăzute şi pedepsite de art. 192 alin. 2 şi 3, respectiv art. 196 alin. 3 din Codul Penal. Reamintim că acesta, în data de 06.12 a.c., în timp ce conducea un autoturism pe strada Logofăt Stanciu Mihoveanu din oraşul Mioveni, pe fondul depăşirii vitezei regulamentare şi a neadaptării acesteia la carosabilul umed, într-o curbă la dreapta a pierdut controlul autoturismului, a pătruns pe contrasens şi a intrat în coliziune cu un autoturism. Din accident a rezultat decesul a două persoane şi vătămarea corporală a altor trei persoane printre care şi conducătorul auto. La data de 09.12 a.c. faţă de acesta s-a luat măsura reţinerii pentru 24 de ore şi urmează să fie prezentat instanţei de judecată cu propunere de arestare preventivă.
M.I.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii