Web Analytics
scris luni, 30.01.2023

Accident cu un rănit în Argeş. Un microbuz s-a izbit de un camion!

Luni (30 ianuarie) noaptea, în jurul orei 21.45, pe raza comunei Bascov, în Argeş, a avut loc un accident rutier în care au fost implicate un microbuz şi un camion cu semiremorcă.

Citeşte şi: Un scandal stă să izbucnească la Biblioteca Judeţeană! Apar încă trei posturi de conducere

În urma acestui eveniment, un bărbat în vârstă de 42 de ani, din Arad, şoferul mirobuzului, a suferit un traumatism lombar, după cum ne-a informat ISU Argeş, care a mobilizat la faţa locului pompieri din Piteşti, cu o autospecială de stingere, un echipaj de descarcerare şi o ambulanţă SMURD de prim ajutor calificat.

La faţa locului, rănitul a primit îngrijiri medicale din partea unui echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă, care se întorcea de la un alt eveniment, iar apoi a fost transportat la spital de cei de la SMURD.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...