Web Analytics
scris sâmbătă, 25.01.2025

FC Argeș Basketball a spulberat Steaua! A noua victorie consecutivă

Din nou victorie! În seara zilei de vineri, 24 ianuarie, FC Argeș Basketball a înregistrat al nouălea succes consecutiv în Liga Națională de Baschet Masculin. Trupa din Trivale a fost net superioară în deplasarea de la București, reușind să o spulbere pe Steaua, cu 91-56 (la pauza mare scorul a fost 37-29 pentru jucătorii oaspeți).

Citește și: Super meci pe 1 februarie, la Pitești. Vulturii primesc vizita campioanei României

Potrivit baschet.ro, în urma acestui rezultat, alb-violeții au urcat, pentru moment, pe podium, cu un bilanț de 12-6, în timp ce gruparea din Ghencea a rămas în subsolul clasamentului, cu un bilanț de 6-11.

FC Argeș Basketball a aliniat următoarea formulă de start: Corey Allen, Kyndall Hill, Zach Smith, Novak Music, Cătălin Baciu.

(sursa foto: FC Argeș Basketball – Facebook)

Christian Jones a fost, de la oaspeți, principalul marcator, cu 23 de puncte, 6 recuperări și 3 assis-turi, urmat de Corey Allen, care a adunat 18 puncte, 6 recuperări și 7 pase decisive.

Vă reamintim că în etapa următoare din campionat, la 1 februarie, FC Argeș se reîntoarce acasă pentru o partidă de foc cu U-BT Cluj-Napoca.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...