Aşa cum se ştie, conducerea Consiliului Judeţean Argeş a promis încă de la sfârşitul verii trecute că este dispusă să ajute financiar noua echipă a Piteştiului. Atunci preşedintele Florin Tecău a dat asigurări că dacă există un proiect bine pus la punct instituţia pe care o conduce va sprijini în limitele legii pe FC Argeş 1953. Ei bine, se pare că atât suporterii alb-violeţi cât şi foştii jucători ai formaţiei din Trivale au finalizat acest proiect care urmează să fie depus la CJ Argeş pentru a fi luat în calcul pentru bugetul pe anul 2015 cât mai curând posibil.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii