De când a căzut prima zăpadă, în oraşul Mioveni se deszăpezește la foc automat, 24 de ore din 24, într-un ritm alert, în toate zonele din oraş. Cantitatea de zăpadă de pe străzile oraşului a fost mare, dovadă și faptul că mașinile, care încarcă zăpada, nu mai prididesc cu transportul și degajarea acesteia la rampele special amenajate de la marginea oraşului. Procedura de deszăpezire a fost asigurată de către cei doi operatori din Mioveni, S.C. Construcţii Reparaţii Mioveni SRL , respectiv S.C. Servicii Edilitare pentru Comunitate Mioveni, numărul de angajaţi implicaţi fiind de 84 pe tură (34 de la S.C. Construcţii Reparaţii Mioveni SRL şi 50 la S.C S.Ed.C Mioveni SRL). D.G.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii