În aşteptarea semnării unor noi alianţe în vederea alegerilor parlamentare, dar şi a celorlalte scrutinuri care vor veni, ţărăniştii argeşeni s-au gândit şi la nişte personalităţi pe care să le arunce în lupta electorală. Deocamdată, până când vor bate palma cu PDL, colegiile nu s-au putut stabili, dar, cel puţin la nivel de propunere, au apărut trei nume, adică fix numărul parlamentarilor pe care Prunaru şi Dinescu îşi imaginează că îl vor obţine pentru partidul lui Coposu în Argeş. Primul ca importanţă este preşedintele PNŢCD, Aurelian Pavelescu, având în vedere că acesta este din Vâlcea, la o aruncătură de băţ de judeţul nostru. Ceilalţi doi sunt avocatul Mihai Cocaină şi o nouă achiziţie a partidului, pe numele ei Corina Teodor. Nu ştim câtă aplecare pentru doctrina istoricului partid au cei trei, dar sigur cu toţii au în comun faptul că sunt tineri. A.C
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii