Unul din punctele de pe ordinea de zi la ultima ședință a Consiliului Local Pitești, a fost cel privind modificarea unei hotărâri din 2012 vizavi de accesul și deplasarea vehiculelor cu tracțiune animală în Municipiul Pitești. Ajuns la acest punct, inițiatorul, viceprimarul Cornel Ionică, i-a chemat la ordine pe șeful de la Salpitflor și pe cel al Poliției Locale, care vor trebui în cel mai scurt timp organizarea activității de confiscare ca căruțelor întâlnite prin Pitești, printre blocuri, la tomberoane unde folosesc la colectarea PET-urilor sau chiar pe străzile principale unde stânjenesc circulația. „Într-un viitor nu prea îndepărtat căruțele nu mai au ce să caute prin Pitești. Îngreunează circulația și Poliția se face că nu le vede.” A.C.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii