Plecarea lui Liviu Pătrașcu (foto) din fruntea Apă Canal a surprins pe toată lumea. Viceprimarul Cornel Ionică a vorbit la conferința de presă săptămânală a Primăriei Pitești despre acest subiect explicând că nu a înțeles demisia dl. Pătrașcu mai ales că acesta a fost unul dintre membrii importanți care au dus unitatea din nou în parametrii normali: „A fost efectiv o surpriză ca pe 29 decembrie dl Pătrașcu să-și dea demisia. Ne-a surprins în totalitate gestul acesta despre care nu aveam nicio idee și nu am înțeles de ce a făcut-o având în vedere că a dus unitatea în niște parametrii destul de buni din punct de vedere a funcționării și a bugetului de care dispune la acest moment. Când a fost adus ca președinte al Consiliului de Administrație erau niște probleme, dar acum unitatea este mult pe plus”, a explicat vicele Ionică. În acest moment la Apă Canal se desfășoară procedura de selecție a viitorilor membri în Consiliul de Administrație, procedură ce se va finaliza după data de 10 februarie.
Alex Vlaicu
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii