Asociația „Literatura Modernă” organizează, luni, 7 noiembrie, de la ora 15, la Biblioteca Județeană „Dinicu Golescu”, Rotonda Scriitorilor (Clubul Literaților). Cu această ocazie, va avea loc și festivitatea de primire în filiala Pitești a USR a noilor membri. Comitetul Director al filialei piteștene a USR își anunță membrii care vor să candideze la premiile filialei, pentru volume apărute în 2011, că trebuie fie să trimită, fie să aducă cărțile la sediul filialei, de la Casa Cărții, pe numele lui Dumitru Augustin Doman (foto), până pe data de 15 septembrie. Cărțile vor fi însoțite și de comentariile critice apărute.
Adriana Gândilă
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii