Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Argeș, cu sprijinul SRI Argeș și a Serviciului Operațiuni Speciale Pitești, au depistat și reținut un bărbat dat în urmărire generală pentru săvârșirea de infracțiuni economice. Mai exact, pe data de 25 martie, polițiștii argeșeni au depistat pe raza municipiului Pitești pe numitul A.C., în vârstă de 40 de ani care se sustrăgea de la executarea pedepsei închisorii pentru săvârșirea de infracțiuni economice. Pe numele acestuia au fost emise două mandate de executare a pedepsei cu închisoare pentru o perioadă totală de 6 ani și 6 luni. Totodată, bărbatul se mai sustrăgea urmăririi penale în mai multe dosare existente la nivelul Serviciului de Investigarea a Fraudelor Argeș. Persoana a fost reținută și introdusă în arestul Inspectoratului de Poliție Județean Argeș. M.I.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii