De când a fost prins în vârtejul anchetei în dosarul de corupţie în care capul de afiş este fosta şefă a DIICOT, Alina Bica, deputatul Cătălin Teodorescu nu a prea avut timp să se ocupe şi de treburile casnice, adică cele de la Organizaţia PDL Argeş. Când a reuşit să-şi vadă colegii de partid, na, belea că i-a anunţat că s-a autosuspendat! Clarvăzătorii din partid se aşteptau la aşa ceva, iar unii dintre ei au început să tragă sfori încă de la izbucnirea scandalului cu dosarul penal. Ţinteau funcţia de şef – cât timp o mai exista, că se apropie concretizarea fuziunii cu PNL – atât prim-vicepreşedinţi, cât şi unii vicepreşedinţi. Cei mai agitaţi au fost Olimpia Doru şi Gheorghe Alecsei, dar s-au trezit cu şampania fără bule atunci când Teodorescu a anunţat că succesorul lui este unul dintre cei mai vechi soldaţi ai partidului, secretarul general Dan Bica. Lucrurile s-au aranjat direct la Bucureşti, cu acceptul lui Vasile Blaga, însă apropierea sărbătorilor de iarnă anunţă venirea lui Mircea Andrei cu colindatul pe la uşa partidului.
(ELECTRO-CUTARE)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii