Tudor Pendiuc, primarul Piteştiului şi mai nou preşedintele interimar al PSD Argeş, dă semne că noua funcţie pe care o are în fruntea social-democraţilor argeşeni îi aduce griji în plus. „E mult mai greu şi complicat fără domnul Nicolescu, dar când mă apuc de o treabă nu mă gândesc că va fi uşor. Oricum, mă bazez pe maturitatea membrilor noştri cu toate că sunt ambiţii şi dorinţe. Comunic foarte bine cu Mircea Drăghici şi nu ştiu de ce se vorbește de un conflict al lui cu Cătălin Rădulescu. Am văzut prin presă că s-ar fi făcut denunţuri la DNA, că s-au dat în vileag, nu e nimic adevărat. Discuţii mai sunt, dar cei doi nu sunt certaţi”, a precizat edilul în ultima conferinţă de presă a PSD Argeş. Tudor Pendiuc a dat un răspuns ironic și la repetatele întrebări despre directorii PNL aflaţi încă în funcţii: „De la grija lalelelor, trebuie să am acum şi grija directorilor”. I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii