Pentru că, la nivel naţional, foarte multe contracte de finanţare în domeniul privat au fost reziliate şi banii europeni au rămas neabsorbiţi, Ministerul Agriculturii a decis transferarea fondurilor către sistemul public, unde nu este nevoie de cofinanţare din partea beneficiarilor, iar aceştia ar putea fi accesaţi de primării. Pe lista beneficiarilor fondurilor europene se regăsesc şi trei primării din Argeş. Este vorba de localităţile Stolnici, Tigveni şi Brăduleţ, care vor primi bani pentru drumuri de exploatare agricolă sau drumuri forestiere. Fiecare proiect are o valoare de aproximativ 1 milion de euro. I.H.B.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii