Web Analytics
scris vineri, 26.06.2026

Ștefănești: Două fântâni vor fi construite pentru comunitate

Primăria orașului Ștefănești informează că a primit acordul Agenției de Mediu pentru proiectele de proiectare și execuție a două fântâni publice în zonele Golești și Izvorani.

„Agenția pentru Protecția Mediului Argeș a emis decizia de încadrare, stabilind că aceste proiecte nu necesită evaluarea impactului asupra mediului, în condițiile prevăzute de legislația în vigoare”, a transmis Primăria Ștefănești.

Documentația și motivele care au stat la baza deciziei pot fi consultate la sediul APM Argeș și pe site-ul: https://apmag.anpm.ro

Persoanele interesate pot transmite comentarii sau observații în termen de 10 zile de la publicarea anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului.

În imagini regăsiți anunțurile oficiale.

Citește și Jandarmii argeșeni sunt la datorie. Sfârșit de săptămână plin de evenimente

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...