
Primăria orașului Ștefănești informează că a primit acordul Agenției de Mediu pentru proiectele de proiectare și execuție a două fântâni publice în zonele Golești și Izvorani.
„Agenția pentru Protecția Mediului Argeș a emis decizia de încadrare, stabilind că aceste proiecte nu necesită evaluarea impactului asupra mediului, în condițiile prevăzute de legislația în vigoare”, a transmis Primăria Ștefănești.
Documentația și motivele care au stat la baza deciziei pot fi consultate la sediul APM Argeș și pe site-ul: https://apmag.anpm.ro
Persoanele interesate pot transmite comentarii sau observații în termen de 10 zile de la publicarea anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului.
În imagini regăsiți anunțurile oficiale.


Citește și Jandarmii argeșeni sunt la datorie. Sfârșit de săptămână plin de evenimente



0 Comentarii