Primăria Mioveni şi Centrul Cultural Mioveni, în parteneriat cu TEAM Mioveni, organizează vineri 3 aprilie, cu începere de la ora 18.00, în sala de spectacole a Centrului Cultural Educativ Mioveni, un spectacol caritabil. Scopul acestuia este acela de a veni în sprijinul câtorva cazuri sociale din orașul Mioveni. Spectacolul va fi susținut de tineri artiști, elevi ai cursurilor Centrului Cultural Mioveni: Ștefania Vorovenci, Denisa Maria Dan, Izabel Cristescu, Valentin Poenariu, Ștefania Voicu, Alexia Niculae, Claudia Ghena, Evelina Diaconescu, Flavia Popescu, Ansamblul Plai de Dor și Trupa de Teatru Clubul Veseliei. Partenerii evenimentului sunt Penny Market și Absolut TV. Prețul unui bilet este de 5 lei, însă cei care vor dori să doneze mai mult o vor putea face în urna specială din sala de spectacol. D.G.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii